دات نت نیوک
Menu
قهرمانی استاد بزرگ قائم مقامی در بلیتس مرداد ماه 94
Created by host on 1395/05/04 09:36:37 ق.ظ

استاد بزرگ احسان قائم مقامی فاتح مسابقات برق آسای مرداد ماه فدراسیون شطرنج شد


 

 

مسابقات برق آسای مرداد ماه فدراسیون شطرنج ، روز جمعه مورخ 94/5/9 با حضور 96 نفر شرکت کننده متشکل از یک استاد بزرگ ، 4 استاد بین المللی و 2 استاد فیده در سالن مسابقات فدراسیون شطرنج برگزار گردید.

در پایان این رقابت ها همانگونه که انتظار می رفت ، استاد بزرگ نامدار کشورمان احسان قائم مقامی با اقتدار و کسب 12 امتیاز از 13 دیدار به مقام اول دست یافت و با 5.4 واحد افزایش ، درجه بین المللی بلیتس خود را به 2621 رساند. پس از وی نوجوان با استعداد استان گلستان ، پرهام مقصود لو با کسب 10.5 امتیاز دوم شد. سایر جایزه بگیران عبارت بودند از محمد میران خادمی ، استاد بین المللی محسن شعرباف ، علیرضا دلیر و استاد بین المللی مهرداد اردشی که در رده های سوم تا ششم جای گرفتند. به برترین نوجوان دختر و پسر و همچنین برترین پیشکسوت نیز جایزه تعلق گرفت.

از نکات جالب این رقابت ها ، دیدار دور سیزدهم (آخر) بر روی میز یک استاد بزرگ احسان قائم مقامی و استاد بین المللی محسن قربانی بود که تماشاچیان بسیاری داشت و استاد قربانی با ارائه یک بازی خوب ، در حالی که کیش دائم را در اختیار داشت ، برای برد بازی کرد و می توانست با حرکاتی پیروز میدان باشد که به علت قرار داشتن هر دو بازیکن در تنگی وقت ، در نهایت بازی به سود استاد قائم مقامی خاتمه یافت.

داور بین المللی عبدالله مصلحی مسئول برگزاری این رقابت ها ، در افتتاح بازی ها اشاره نمودند که به جهت استفاده هر چه بیشتر جوانان ، نوجوانان و همه علاقمندان از دیدار با اساتید شطرنج ، از این پس در کلیه مسابقات سالن فدراسیون ، همه اساتید بزرگ و بین المللی به عنوان میهمان محسوب شده و از پرداخت ورودیه معاف خواهند بود.

در مراسم اختتامیه از حضور استاد بزرگ احسان قائم مقامی تجلیل گردید و افتخار آفرینی اساتید بزرگ کشورمان در مسابقات سرداران ارومیه و کسب سکوی های اول تا سوم نیز مورد تشویق حاضرین قرار گرفت.

 برای مشاهده جدول رده بندی اینجا کلیک نمایید.

print
The comment feature is locked by administrator.
Sort by: